Anadolu Efes-Galatasaray / ING Basketbol Süper Ligi

Anadolu Efes-Galatasaray karşılaşması 90-80 kazanan Anadolu Efes namağlup olarak devam ettiği ligde liderliği Fenerbahçe Beko’dan aldı.

ING Basketbol Süper Ligi 16. hafta karşılaşmasında, Sinan Erdem Spor Salonunda oynanan karşılaşmayı 90-80 kazanan Anadolu Efes puanını 30 yaparak liderliğe yükseldi.

Karşılıklı basketlerle başlayan mücadelede Anadolu Efes periyodun ortalarında farkı açtı. Periyodun sonlarında Galatasaray bulduğu basketlerle farkı biraz düşürdü ve ilk periyot 24-18 Anadolu Efes’in üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci periyotta karşılıklı basketler devam ederken Anadolu Efes farkı 9 sayıya çıkararak ilk yarıyı 49-40 önde tamamladı.

Mücadelenin ikinci yarısında da karşılıklı basketlerle devam ederken, periyodun sonlarında tempoyu arttıran Anadolu Efes farkı 22 sayıya çıkararak üçüncü periyodu 76-54 önde tamamladı. Son periyotta toparlanan Galatasaray maçın sonlarına doğru farkı 7 sayıya kadar düşürse de, Anadolu Efes farkın daha da kapanmasına izin vermedi ve karşılaşma 90-80 Anadolu Efes’in üstünlüğüyle tamamlandı.

Anadolu Efes 90 - 80 Galatasaray / ING Basketbol Süper Ligi
Anadolu Efes 90 – 80 Galatasaray / ING Basketbol Süper Ligi

Anadolu Efes-Galatasaray karşılaşmasının en skorer ismi 21 sayıyla Galatasaray’dan Yiğit Arslan olurken, Anadolu Efes’in en skorer ismi 20 sayıyla Micic oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz